Ви тут
Домашня > Event > Виставка-продаж пленерних творів «Шляхами Григорія Ксьонза»

Виставка-продаж пленерних творів «Шляхами Григорія Ксьонза»

When:
14/07/2017 @ 11:00 – 10/09/2017 @ 17:00
2017-07-14T11:00:00+03:00
2017-09-10T17:00:00+03:00
Where:
Духовно-культурний центр ім. прп. Паїсія Величковського
Свято-Успенский кафедральный собор
Соборний майдан, 1, Полтава, Полтавська область, Україна
36000
Contact:
050 304 30 55

виставка-продаж картин художників – учасників травневого пленеру «Шляхами Григорія Ксьонза»

З 14 липня по 10 вересня у Духовно-культурному центрі ім. прп. Паїсія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору м. Полтави буде діяти благодійна художня виставка-продаж картин художників – учасників травневого пленеру «Шляхами Григорія Ксьонза». Зібрані кошти від продажу картин та пожертв буде спрямовано на спорудження пам’ятника видатному художнику у Токарях Лохвицького району

На афіші зображений проект майбутнього монументу.

Зустріч із творчістю іконописця та художника з вадами слуху – Григорія Ксьонза, наприкінці 90-х років перевернула уявлення про українське народне мистецтво історика-краєзнавця, колекціонера Сергей Козлов. Протягом майже десяти наступних років він досліджував життєвий та творчий шлях художника, розшукував його творчий спадок. Уже тоді виникли ідеї популяризації творчості майстра, його біографії, які згодом втілились у проекті із вшанування пам’яті видатного земляка. Накопичений у ході багаторічних досліджень документальний матеріал дав змогу досліднику відкрити раніше невідомі факти про художника і підготувати до друку ілюстровану монографію. На жаль, зібраних на видання коштів не вистачає, щоб надрукувати історію життєвого і творчого шляху Григорія Ксьонза та найбільш повну збірку його творів.
Натомість першим кроком стало встановлення меморіальної дошки Григорію Ксьонзу 15 жовтня 2014 року у селі Токарі на Лохвиччині, де завершився його життєвий шлях. Наступними – Всеукраїнська виставка живопису самобутнього майстра (експонувалось 30 робіт) та презентація кінострічки «Есе без слова» виробництва філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція Телерадіоканал “Лтава”, які відбулися у грудні 2014 року в Духовно-культурному центрі імені преподобного Паїсія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору міста Полтави. Обидві події дали змогу осягнути велич таланту художника з порушеннями слуху, його безмежну любов до своїх земляків, заглибитись у таємницю його творів (а вони дуже інформативні), відчути енергетику його картин. Таким чином Полтавщина відзначила 140-річчя від дня народження славетного земляка.
Пам’яті Григорія Ксьонза було присвячено і Всеукраїнську виставку творів живопису та графіки художників із вадами слуху з 15 областей «Світ, який почула душа», яка відбулась у грудні 2016-січні 2017 року.

ТВОРИ З ПЛЕНЕРУ «ШЛЯХАМИ ГРИГОРІЯ КСЬОНЗА» ВИСТАВЛЕНІ НА БЛАГОДІЙНІЙ ВИСТАВЦІ-ПРОДАЖУ

Завершальним етапом проекту із увічнення пам’яті майстра українського наївного живопису є встановлення пам’ятника Григорію Ксьонзу у Токарях – нещодавно художники разом з місцевими мешканцями та активними лохвичанами взяли участь у закладенні фундаменту під пам’ятник видатному земляку. З метою залучення сучасних художників до популяризації творчості митця у травні цього року на Полтавщині за підтримки Тараса Кутового відбувся перший Всеукраїнський пересувний художній пленер-конференція «ШЛЯХАМИ ГРИГОРІЯ КСЬОНЗА», у якому взяло участь 25 митців з Полтави, Миргорода, Пирятина, Києва, Одеси. Протягом пленерного тижня художники побували у місцях, пов’язаних із життям та творчістю митця: Миргороді, Великих Сорочинцях, Хомутці Миргородського району, с. Токарі Лохвицького району. Завершився пленер у м. Ромни Сумської області.
І тепер відкривається виставка з результатами цього унікального пленеру, адже деякі художники виконували у своїх сучасних техніках портрети мешканців Лохвиччини так, як це робив Григорій Ксьонз – на тлі осель, пейзажів, а самих людей – у національних костюмах (спеціально для позування охочі бути зображеними одягали автентичні старовинні однострої та прикраси з колекції Сергія Козлова). Благодійна виставка-продаж пленерних творів живопису та графіки має на меті не лише ознайомити полтавців з враженнями художників від подорожі шляхами Григорія Ксьонза, а й спрямована на збір коштів на спорудження пам’ятнику видатному представнику українського наївного мистецтва. Відкриття пам’ятника планується у вересні 2017 року.
Закликаємо небайдужих підтримати справу вшанування Григорія Ксьонза – придбати пленерні твори сучасних митців, які вже долучились до благодійної справи, подарувавши свої творчі доробки, і тим самим зробили перший внесок у зведення пам’ятника видатному українському художнику.

 

Для нас важлива Ваша думка

Top