Ви тут
Домашня > Event > Дивоцвіт Лесиного гаю

Дивоцвіт Лесиного гаю

When:
25/05/2019 @ 10:00 – 21:00
2019-05-25T10:00:00+03:00
2019-05-25T21:00:00+03:00
Where:
Урочище Зелений гай
Гадяч
Полтавська область
Україна
Cost:
Free
Contact:
Відділ Культури Гадяцької Райдержадміністрації

Наш славний Гадяцький край пов’язаний з багатьма сторінками української історії та культури. З особливою любов’ю гадячани ставляться до Лесі Українки, яку, по праву, вважають своєю землячкою. Тісні зв’язки єднали поетесу з нашим краєм.
Протягом 1883-1906 років вона більше 10 років, переважно влітку, приїздила до Гадяча. Тут, у краю «лагідної краси», вона жила і писала свої твори. 1898 року Олена Пчілка побудувала будинок. На березі Псла в Зеленому Гаю, серед столітніх дубів любила відпочивати Леся.


У липні до Ольги Кобилянської Леся Українка писала: «Поки я по шпиталях лежала, мама збудувала тут хорошу хату, де могли б приятелі з усього світу вміститись. Околиця тут гарна, горизонт широкий «Побачите вже таку Україну, що українішої й нема….»
У нашому краї поетеса написала більше 20 віршів та поетичних творів, серед яких «Забута тінь», «На руїнах», «В катакомбах» та ін.
Завдяки проведенню обласного літературно-мистецького свята «Дивоцвіт Лесиного гаю», на крилах пісень, через події і роки, щорічно повертається Леся Українка у край лагідної краси до своїх земляків.
Вона оживає в усьому: то у виступах літераторів і краєзнавців, то в чарівно-ніжному звучанні Лукашевої сопілки, то в пломінких і ліричних рядках власних поезій, які линуть з вуст юних читачів, то у виробах народних майстрів, які своїми доробками складають шану і повагу славній землячці, що так любила гадяцький край з його традиціями і обрядами.
Вперше свято було проведено у 1989 році, а сьогодні ми навіть не уявляємо приходу теплих, літніх днів без події, яка поєднує ввесь гадяцький рід – обласного літературно-мистецького свята «Дивоцвіт Лесиного гаю».
Саме до цього святого місця, у Зелений гай, поспішають найталановитіші місцеві артисти та поважні гості.
Тут, на місці, де стояв будинок Косачів і, де неодноразово бувала Леся, на честь 100-річчя з дня народження (1971р.) встановлено пам’ятний знак, на якому викарбувані слова:
Ні! Я жива!
Я буду вічно жити!
Я в серці маю те,
що не вмирає.
Завдяки підтримці районної влади у Зеленому гаю облаштовано «Співоче поле», відкрито відпочинкову зону «Урочище Зелений гай». Також у рамках проведення обласного літературно-мистецького свята «Дивоцвіт Лесиного гаю» відкрито пам’ятні знаки: матері легендарної поетеси – Олені Пчілці та з нагоди ювілею від дня народження славному земляку – М.П.Драгоманову.
Тож саме на Батьківщині славного роду, щорічно, проводиться вручення літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки Національного видавництва дитячої літератури «Веселка».
Не стане винятком і 2019 рік. На протязі всього літературно- мистецького свята будуть працювати дві сцени: мала ( в урочищі «Лесин гай» та велика ( на березі Псла), на яких відбудуться виступи- привітання організаторів свята, гостей, представників влади, органів місцевого самоврядування, літературні читання авторських віршів на тему «Гадяч- мистецька колиска» та творів Олени Пчілки, виступи дитячих театрів, вручення премії Олени Пчілки Національного видавництва «Веселка», театралізована тематична частина, творчий фестиваль аматорських колективів району, звітний театралізований концерт Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського, фестиваль молодіжних творчих колективів з Гадяча та сусідніх регіонів, виступ професійного театру та сучасних гуртів.
Окрасою свята стануть живі скульптури літературних героїв з творів Олени Пчілки, Лесі Українки, фотозони за їх участю.
В свою програму свято включає майстер-класи, де відвідувачі та учасники будуть мати чудову нагоду не лише споглядати виготовлення того чи іншого витвору мистецтва, а і безпосередньо долучитися до його створення, козацькі забави, катання на човнах, квест за творами Олени Пчілки та нагородження призами переможців та усіх учасників.
На території літературно-мистецького свята будуть працювати велика кількість дитячих атракціонів, виставка-презентація творчих робіт переможців конкурсу, присвячених 170-річчю від дня народження Олени Пчілки, виставка меду, торгівля морозивом, напоями та кондитерськими виробами.
Запрошуємо вас ще раз згадати Лесині слова, спробувати розгадати код її духовної мудрості та відвідати матеріальний скарб – малу батьківщину письменниці Гадяч. Адже це мальовниче місце і чудові пейзажі Гадяччини давали їй натхнення, піднімали в недузі, знову і знову давали сили і жаги творити свої невмирущі твори, бо тільки мистецтво спонукає до життя!

Для нас важлива Ваша думка

Top