Ви тут
Домашня > Події

Лис
6
Ср
2019
Легенди та плітки губернської Полтави
Лис 6 @ 18:00

Тссс…
Тільки тихенько!)))
Запрошуємо разом з нами трішки по пліткувати….
Думаєте про кого?
Ооо…ми назбирали різних пліток.. про Гоголя, Мясоєдова, Зеленського, Башкірцеву, Бахмутського…. і звісно про Ізю)))
Одним словом про всіх по трішки…

Полтава місто, яке надихало, місто, яке багато хто із відомих людей обирали для постійного проживання, місто до якого любили повертатись.
Історія міста це не тільки ті історичні події, які в ньому чи побіля нього відбувались, історія міста складається з історій його мешканців. ЦІ історії різні сумні та веселі, курйозні та трагічні.. це історії мешканців, звичайних людей та інколи не звичайних, відомих та славетних. Ці історії ви не прочитаєте на сторінках звичайних підручників. Це історії зі спогадів місцевих мешканців, зі слів, які хтось десь комусь сказав, а потім ще з десяток чоловік переказали та своє доказали)))

Тож запрошуємо на прогулянку старою, доброю, трішки грішною Полтавою.

ареєструватись можна:
– Заповнивши форму https://forms.gle/AgKsEz71WF8SAihDA
– Зателефонувавши 066 515 87 85, 097 448 28 86

Лис
15
Пт
2019
Серёга ака Полиграф ШарикOFF “Бумеру 15 ЛЕТ” @ ПД Листопад
Лис 15 @ 19:00

Поліграф ШарікOFF – іронічний проект репера Серьоги

Новий проект всім знайомого репера, автора “Чорного Бумера” Сергія “Серьоги” Пархоменко зможе здивувати (і порадувати) шанувальників, які звикли до його серйозного реперському образу. Його виступи наповнилися щирим сміхом публіки, а музика стала схожою на сучасну естрадну пісню.

Причини йти на концерт Серьоги ака Поліграфа ШарікOFF в Полтаві

Інша сторона Серьоги: навіть найуспішніші виконавці цілком можуть втомитися від створеного ними образу. Репер Сергій Пархоменко, також відомий аудиторії як Серьога, вирішив змінити імідж, стиль, напрямок музики і перекваліфікувався в шансоньє, іронічного і веселого. Сьогодні цей злегка жартівливий, але сучасний проект Поліграф ШарікOFF на гребені хвилі, а повернення колишньої слави завжди додає сил і натхнення втомленому артисту.

“Какао белого цвета”: це перший альбом Серьоги, який він випустив у 2017 році під ім’ям Поліграф ШарікOFF. У ньому вкрай вдало поєднуються шинкарські мелодії, атмосфера культурного шансону і поетичні таланти автора. Крім того, незабаром після релізу Серьога випустив інструментальний альбом, тим самим демонструючи значення музики в його проекті і спалюючи мости з реперськими минулим.

Душевне застілля: вміння веселитися і безтурботно марнувати життя завжди відрізняло природженого гуляку від звичайної людини в п’ятничний вечір.

Харизматичний Поліграф ШарікOFF вийде на сцену в образі столичного шансоньє, організатора душевного застілля для досвідченої публіки. Крім пісень з альбому “Какао белого цвета” обов’язково прозвучать кілька старих, але найулюбленіших аудиторією пісень Серьоги.

Лис
18
Пн
2019
Історії кохання при свічках @ Pecher’s Coffee and Tea
Лис 18 @ 18:00
Історії кохання при свічках @ Pecher’s Coffee and Tea | Полтава | Полтавська область | Україна

Історії кохання в духовній столиці – історія кохання Репніних, яка лягла в основу літературних творів – якій полтавській дівчині освідчувався Гі де Мопансан – Шевченко та полтавки – неймовірна Анна Керн та її дочка – полтавське кохання Хмелевського – музи Кавалерідзе – та ще декількасот історій кохання)

Кохання – це позачасове визначення сенсу життя, це символ минулого, теперішнього та майбутнього призначення людини.

Скільки слів сказано про кохання, а чудо залишається! Нас знову і знову зачаровують розповіді про платонічні піднесені почуття, нерозділені закоханості, вируючі пристрасті. На екскурсії ви дізнаєтеся всі найцікавіші історії кохання, що розгорталися на полтавському тлі!

Полтава місто кохання і пристрасті… в такому ракурсі ще не позиціонували?

Тому на нашій екскурсії будемо говорити про відомих полтавців, уродженців полтавського краю та їх неймовірні історії кохання:
• Трагічне кохання Марусі Чурай;
• Кохання пронесене через усе життя: Ганна та Пилип Орлик;
• Яскравий спалах кохання І.Мазепи та Мотрі Кочубей;
• Чи було кохання у житті Г.Сковороди?
• Історія кохання Репніних, яка лягла в основу літературних творів;
• Т.Шевченко та полтавки;
• Чуттєва історія кохання батьків М.Гоголя;
• Неймовірна Анна Керн та її дочка;
• Євген Гребінка та…очі..чорні…;
• якій полтавській дівчині освідчувався Гі де Мопансан;
• полтавське кохання Й. Хмелевського;
• світло кохання Скліфософських;
• Н. Бахмутський та його кохання;
• Натхнениця винахідника Г. Котєльнікова;
• Музи І. Кавалерідзе…

Ви все ще сумніваєтесь, що справжня, вічна любов існує? Приходьте на екскурсію і ви почуєте кілька історій, іноді щасливих, іноді трагічних, але завжди про справжні безсмертні почуття, заради яких людина здатна на будь-які безумства!

«Тепла екскурсія» для тих, хто любить романтику та історії про кохання 🙂

• Зателефонувавши +38066 515 87 85, +38097 448 28 86

Лис
22
Пт
2019
ТІНЬ СОНЦЯ: ПАЛАЄ СТЕП @ Villa Крокодила
Лис 22 @ 19:00

Палає Степ..
Це твоя тривога за долю Україну в цей непростий для неї час. Це поклик славних пращурів до боротьби і захисту честі твоєї Землі!


_
Цієї осені «Тінь Сонця» презентує козацьку компіляцію пісень за всю історію гурту: від витоків «козацького року» до найновіших композицій.
_
Поряд із улюбленими і добре знаними хітами ви почуєте ті речі, які не виконувались на концертах близько 15 років! Ви з ностальгією згадаєте або неочікувано відкриєте для себе неймовірно щиру, проте найбільш «неформатну» сторінку творчості київських «фолк-металістів» в стилі progressive-heavy-folk.
_
Додатковою родзинкою програми буде звернення до фольклору та навіть української класичної музики.
_
Палає Степ! Хто як не ти стане на варті Батьківщини та рідного звичаю!
Приходь! Наша пісня – наша зброя!

Лис
23
Сб
2019
Кулінарна Енеїда та майстер-клас з приготування страв @ Таверна 4-й бастіон
Лис 23 @ 11:00

Страви, які зустрічаються в «Енеїді» – їх рецепти – безпосередня участь у їхньому приготуванні – ну і звісно ж частування смачнючими наїдками власного приготування


Кухня Полтавщини – колоритна та калорійна, її важко сплутати з будь-якою іншою. Безліч наших страв згадували у своїх творах всесвітньовідомі майстри літератури та художники. Полтавські смаколики набули популярності і у інших регіонах та навіть країнах, але в нас вони почали забуватися. Наші традиційні страви яскраво, смачно описав І.Котляревський у своїй «Енеїді».
Сьогодні будемо знайомитися із хітами полтавської кухні ХVІІІ – ХІХ століть.
Тож зустрічайте:
Шпундра – традиційно козацька страва. По суті такий собі “сухий борщ”. Про шпундру писав навіть сам Котляревський. На обіді у Латина Еней з троянцями…
“Пили горівку до ізволу
І їли бублики кавяр
Був борщ до шпундрів з буряками,
А в юшці потрух з галушками,
Потім до соку каплуни..”

Полтавський борщик. Особливістю нашого борщу є те, що там повинна бути качка, або домашній старенький півень на якому виварюється запашна юшка з особливим смаком та ароматом.

Пундики – коржики до борщу. Про цю страву навіть не всі українці знають, а на Полтавщині це одні з найулюбленіших ласощів.

Лемішка – традиційно полтавська страва, яка давно вийшла з українського побуту. Сьогодні її рецепт зберігся завдяки згадкам у книжках та обрядовим приготуванням страви на ярмарках. І знову згадка в “Енеїді”:
Тут їли рознії потрави,
І все з полив’яних мисок,
І самі гарнії приправи
З нових кленових тарілок:
Свинячу голову до хріну
І локшину на переміну,
Потім з підлевою індик;
На закуску куліш і кашу,
Лемішку, зубці, путрю, квашу
Із маком медовий шулик…”

І все це ми разом з вами будемо готувати, дізнаватись історичні цікавинки, записувати рецептуру, куштувати …і…потім…готувати вдома своїм близьким та коханим)))

Вартість: 200грн

у вартість входить:
цікава розповідь про кожну страву
майстер-клас з приготування
дегустація приготованих страв

Зареєструватись можна:
– Заповнивши форму https://forms.gle/oWBDw1MFGDX8YiTx7
– Зателефонувавши 066 515 87 85, 097 448 28 86
– Сплативши онлайн https://secure.wayforpay.com/payment/eneida

Екскурсія на Дослідну станцію @ Дослідна станція
Лис 23 @ 12:00

Нещодавно Дослідна станція відсвяткувала своє 135-річчя і там відкрився музей станції. Екскурсію буде проводити директор дослідної станції Кохан Андрій Володимирович. На  думку організаторів це просто топ-об’єкт не тільки області, але і України. Чому? Приходьте – послухаєте.


Екскурсія безкоштовна, але донати на розвиток музею вітаються.

Реєстрація за посиланням

Оля Полякова. “Королева ночі” @ ПД Листопад
Лис 23 @ 19:00

З 2016 та 2017 років роках концертні програми Суперблондинки «Оля Полякова» і «На біс» мали приголомшливий успіх у публіки: три аншлагових виступи в палаці «Україна», наймасштабніший всеукраїнський тур в 63-х містах і понад 15 мільйонів людей, прикутих до телеекранів ! За рік концерт тричі транслювався на головних телеканалах країни, найпопулярнішому онлайн-кінотеатрі megogo і особистому youtube каналі артистки. Але навіть такі показники не змогли вгамувати інтерес до ювілейного перфомансу Полякової, а концертна географія – вмістити всіх шанувальників, бажаючих потрапити на шоу, яке, до речі, увійшло до Книги рекордів України і визнано «Найкращою творчою концепцією заходи» за версією Ukrainian event awards VII в. 2017 році.


Співачка обіцяє ще більше хітів і неймовірних постановок, несподіваних режисерських рішень і незабутніх образів, ще більше гумору та гарного настрою.

Лис
24
Нд
2019
Жіночі посиденьки:секрети родинного затишку українок у старовину @ Premier Hotel Palazzo
Лис 24 @ 12:00

Сакральний місяць листопад – день Діви – день Частки або день зміни долі – гадання в ніч частки – веретено, як магічний атрибут богині Долі – день Калити – магія замішування тіста – підготовка сімейного ложа на Калити

Кожен місяць у році має свої свята та обрядодійства. Так повелося, що про грудень ми знаємо достатньо, а ось що робили наші з вами пращурки у листопаді? Чекали грудня місяця, щоб ворожити? Чи може таки були особливі дні, коли небо було відкрите до наших бажань? Цікаво? Ми знайшли дещо цікаве і готові з вами ділитися на наших традиційних посиденьках і будемо говорити:
– День Діви – день відання, день звернення до волхвів для розуміння себе і свого призначення, день пошуку себе, принесення жертви Макоші – хустку і чому?
– Свято частки – день, коли дівчина може змінити своє життя і залучити благополуччя. Частка – богиня долі, при народженні наділяє дітей чеснотами, визначає їх життєвий шлях. Богиня Долі – небесна пряха, яка пряде нитку людського життя. Відповідає за зв’язок між поколіннями, за сімейні відносини. У цей день дівчата вчилися чути жіночих богинь, їх поради та попередження.
– Гадання в ніч частки.
– Веретено як магічний атрибут богині Долі.
– День на Калити або свято Калити – одне із важливих сімейних свят. Калита помічник бога Сонця у боротьбі зі злими силами.
– Магія замішування тіста.
– Підготовка сімейного ложа у свято Калити та завершення обряду вранці.
Це наш маленький й перелік того, чим будемо вас дивувати.
Провідником в усіх цих сакральних питаннях буде Черненко Т.Ф. – етнограф, дослідник старовини, колекціонер.
Тож не зволікайте та реєструйтесь :
– Зателефонувавши 066 515 87 85, 097 448 28 86
– Заповнивши форму https://forms.gle/xzWxKGWv2K8ykNVq5
– Сплативши онлайн https://secure.wayforpay.com/payment/zatyshok
Вартість – 150 грн. (розповідь про таїни місяця листопада, частування (чай/кава, тарталетка, печиво, вершки, лимон), гарний настрій)
Ваш «Феєрверк мрій»

Лис
25
Пн
2019
Графічний стиль УПА @ Pecher’s Coffee and Tea
Лис 25 @ 12:00

Графічний стиль УПА ✏️
Хто ж його засновник?

До 114 річниці дня народження Ніла Хасевича – автора більшості агітаційних плакатів, листівок та облігацій УПА, ми запрошуємо вас на виставку репродукцій його робіт.

Ви не захоплюєтесь образотворчим мистецтвом❓
Виставки то де для вас❓
Не біда ! 😉

Приходьте о 18:00 і ми повідаємо вам:
– найцікавіші та найдоленосніші факти та рішення з життя художника
– як його роботи 1951р потрапили до делегатів ООН і 1952р були опубліковані в Філадельфії
– Як і коли в нашому місті діяло: “глубокое националистическое подполье” цитата спецслужб.
– ОУН на Полтавщині та їх інформаційна та агітаційна робота.
– Підпільні друковані видання ОУН в Полтаві (журнали, книги, часописи)

Дата: 25.11.19р
Час: 12:00 – 18:00 (виставка репродукцій)
Час: 18:00 – 20:00 (цікаві факти про художника та Полтавське підпілля)
Місце: кав’ярня Pеchеr’s (вул.Небесної Сотні 14/18)

З 12:00 до 18:00 діятиме виставка репродукцій робіт Ніл Хасевича – вхід за благодійні внески.

У свої 14 художник втратив ліву ногу і сам виготовив собі протез.
“Я, каліка, б’юся в той час, коли багато сильних і здорових людей в світі навіть не вірять, що така боротьба взагалі можлива… Я хочу, щоб світ знав, що визвольна боротьба триває, що українці б’ються…” ці слова написані ним самим 1951р. за рік до загибелі.

Боротьба триває! Нажаль вона лишає по собі не тільки скалічені душі, а й тіла наших захисників.
Саме тому зібрані кошти підуть на протезування ветеранів АТО та ООС Полтавської області.

І нехай весь світ знає, що визвольна боротьба триває!

На 18:00 Реєстрація обов’язкова:
• За номером телефону +38066 78 61 796
• заповнивши форму https://forms.gle/GpnZ4yCSPmAYbxPUA
• Ваш «Феєрверк мрій» 🙂

Лис
26
Вт
2019
Maruv @ ПД Листопад
Лис 26 @ 19:00

Сольна кар’єра Анни почалася в минулому році. Її неймовірно успішні сингли For You, Focus On Me, Siren Song, Black Water, а також суперсингл Drunk Groove завоювали величезну популярність! До речі, в 2018 році також вийшов повноцінний альбом співачки під назвою Black Water.


Пора побувати на концерті цієї чарівної співачки з магічним голосом! Готуйтеся танцювати під епічний інструментал.

Лис
28
Чт
2019
БУМБОКС. Таємний код @ Concert hall «Villa Крокодила»
Лис 28 @ 19:00

Записаний в Україні, Франції та Сполучених Штатах Америки. В процесі його створення з гурту пішли гітарист і басист. Альбом з двох частин, в якому вперше за 15 років існування гурту Бумбокс буде більше 11 пісень. Три з них добре тобі знайомі й стали суперхітами: “Безодня”, “Твій на 100%” і “Тримай мене”. “Таємний код: Рубікон”.

Реліз альбому у вересні. Все буде, як ми любимо: дорога, саундчеки, готелі, зала що горлає все пісні напам’ять і розбиті серця. Все буде, як любиш ти – нові бойовики й старі хіти, автографи, фотографії та драйв, що змітає все на своєму шляху. Перейдемо Рубікон разом.

Сергій Притула. Гумор-шоу “Вар’яти” @ ПД Листопад
Лис 28 @ 19:00

Вар’яти-шоу» відбули три місяці без концертів і повертаються до гастрольної діяльності.

«Вересень місяць завжди мене тішить стабільністю, – говорить очільник шоу Сергій Притула. – Діти йдуть до школи, «Вар’яти» вирушають в черговий всеукраїнський тур».

У «вар’ятівському» арсеналі – гумористичні сценки, монологи, пісні та все те, що здатне викликати в публіки здоровий сміх, який переходить у гомеричний регіт. Як завжди, багато жартів про стосунки між чоловіком та жінкою, начальником та підлеглим, зятем та тещою, батьками та дітьми – словом, про все, чим вирує життя навколо. І, головне, без політики.

Сергій Притула, Володимир Жогло, Володимир Ковцун, Віталій Тильний, Сергій Полупан та Валентин Сергійчук веселять глядачів і заряджають позитивом на довгий час.

Лис
30
Сб
2019
Загадки салону Марії Башкірцевої у Полтаві @ Полтавський Художній Музей, Галерея Мистецтв Імені М. Ярошенка
Лис 30 @ 11:00
Загадки салону Марії Башкірцевої у Полтаві @ Полтавський Художній Музей, Галерея Мистецтв Імені М. Ярошенка | Полтава | Полтавська область | Україна

Марія Башкірцева та Полтава – де бувала знаменита «полтавська парижанка» – з якими художниками Полтави перегукуються роботи Марії – паралелі між її роботами та роботами полтавських майстрів – стиль одягання та емансипація

Марія Башкірцева визнаний митець у всьому світі, а що ми знаємо про свою землячку?
Можливо хтось чув про її щоденник, хтось про те, що вона померла молодою, що гарно малювала, а що ще? А де бувала?
Ми хочемо поглянути на нашу «парижанку» під новим кутом, відкрити таїни її романтичного образу, її сердечні секрети, наблизитись до глибин її творів та побачити саме паралелі з нашими митцями, а не паризькими.

Запрошуємо до салону пані Башкірцевої!
Ви напевне подумали де він?
Відповідаємо у нашому прекрасному художньому музеї!

Так саме у музеї є її роботи, альбом, бюст і все це ми зможемо побачити під час тематичної екскурсії з елементами театралізації та дізнаємось:
– які місця пані Марія відвідувала у Полтаві;
– з якими художниками Полтави перегукуються роботи Марії;
– паралелі між її роботами та роботами полтавських майстрів;
– стиль одягання та емансипація;
– як створювала свої картини наша героїня та хто для неї позував?

Все це і не тільки на новій екскурсії з елементами театралізації!

Вартість – 100 грн.

Зареєструватися можна:
– заповнивши форму https://forms.gle/RDfpiKpfm14FDXVv7
– зателефонувавши 066 515 87 85, 097 448 28 86

Ваш “Феєрверк мрій”

MOTANKA @ Villa Крокодила
Лис 30 @ 19:00

Музиканти лейблу Napalm Records та переможці фестивалю WACKEN Open Air — гурт MOTANKA презентують дебютний альбом 30 листопада у Villa Крокодила.

Гурт грає в жанрі “містичний метал”, використовуючи сучасну електроніку та стародавні українські інструменти, такі як окарина, цимбали та горловий спів.
Їхня музика вводить глядачів в своєрідний транс та переносить у новий вимір.

Це звучання, якого ви не чули раніше і яка підкорить вас з перших нот!

Гру
2
Пн
2019
Время и Стекло @ ПД Листопад
Гру 2 @ 19:00

Найпопулярніша група країни «Время и Стекло» представляє нове концертне шоу

 

Время и Стекло – музичний проект, учасниками якого є Надя Дорофєєва та Позитив. Головні трендсеттери сучасного шоу-бізнесу, Время и Стекло створили себе і свій музичний стиль. Їх ритми зводять з розуму мільйони шанувальників по всьому світу, їх модні look-й і танцювальні рухи копіюють, а кліпів наслідують.

Гру
4
Ср
2019
DIZEL Show @ ПД Листопад
Гру 4 @ 20:00

“Дизель-Шоу” прорив в гуморі!

Скетчі та номера переглядають в інтернеті мільйони людей.

Жарти цитуються в мережі і розлітаються в інтернеті по всьому світу.

Образи і пародії обговорюють всі цінителі якісного гумору.

Унікальне гумористичне шоу якісно відрізняють зрозумілі і близькі кожному теми, доступні будь-якому віку, цікаві чоловікам і жінкам
Концерт “Дизель Шоу” – маса інтерактивних конкурсів і постановок. Кожен гість – активний учасник концерту.

Шоу складається з мініатюр, номерів, музичних інтермедій і інтерактивів з глядачами.

Гру
7
Сб
2019
Магія народної прикраси @ Pecher’s Coffee and Tea
Гру 7 @ 12:00
Магія народної прикраси @ Pecher’s Coffee and Tea | Полтава | Полтавська область | Україна

Прикраси та обереги – історія прикрас – особливості прикрас різних регіонів – українська старовинна прикраса – виготовлення власної прикраси

В давні часи та навіть в часи наших прабабусь прикраси були чимось більшим, ніж зараз для нас, їхніх нащадків. В окремих регіонах етнографи зафіксували факти, коли на нареченій вартість прикрас була більшою, ніж всі статки родини. Прикраси відігравали роль оберегів перед злими чарами, злими людьми та стихіями.
Наші жіночі посиденьки будуть присвячені саме жіночій прикрасі.
Будемо говорити:
– Прикраси та обереги, що спільного та відмінного;
– Коротка історія прикрас;
– Особливості прикрас різних регіонів;
– Українські старовинні прикраси;
– Сучасні прикраси та їх особливості;
– Виготовлення власної, особливої прикраси
Тож запрошуємо на наші теплі, жіночі посиденьки.

Вартість – 150 грн. включає: розповідь про історію прикрас і не тільки, частування смачним чаєм, майстер-клас з виготовлення власної чарівної прикраси.
Реєструйтесь:
– Заповнивши форму https://forms.gle/UE7nxsygpQXdPyNg7
– Зателефонувавши 066 515 87 85, 097 448 28 86

Top