Ви тут
Домашня > Події
Лип
14
Пт
Виставка-продаж пленерних творів «Шляхами Григорія Ксьонза» @ Духовно-культурний центр ім. прп. Паїсія Величковського
Лип 14 @ 11:00 – Вер 10 @ 17:00

виставка-продаж картин художників – учасників травневого пленеру «Шляхами Григорія Ксьонза»

З 14 липня по 10 вересня у Духовно-культурному центрі ім. прп. Паїсія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору м. Полтави буде діяти благодійна художня виставка-продаж картин художників – учасників травневого пленеру «Шляхами Григорія Ксьонза». Зібрані кошти від продажу картин та пожертв буде спрямовано на спорудження пам’ятника видатному художнику у Токарях Лохвицького району

На афіші зображений проект майбутнього монументу.

Зустріч із творчістю іконописця та художника з вадами слуху – Григорія Ксьонза, наприкінці 90-х років перевернула уявлення про українське народне мистецтво історика-краєзнавця, колекціонера Сергей Козлов. Протягом майже десяти наступних років він досліджував життєвий та творчий шлях художника, розшукував його творчий спадок. Уже тоді виникли ідеї популяризації творчості майстра, його біографії, які згодом втілились у проекті із вшанування пам’яті видатного земляка. Накопичений у ході багаторічних досліджень документальний матеріал дав змогу досліднику відкрити раніше невідомі факти про художника і підготувати до друку ілюстровану монографію. На жаль, зібраних на видання коштів не вистачає, щоб надрукувати історію життєвого і творчого шляху Григорія Ксьонза та найбільш повну збірку його творів.
Натомість першим кроком стало встановлення меморіальної дошки Григорію Ксьонзу 15 жовтня 2014 року у селі Токарі на Лохвиччині, де завершився його життєвий шлях. Наступними – Всеукраїнська виставка живопису самобутнього майстра (експонувалось 30 робіт) та презентація кінострічки «Есе без слова» виробництва філії ПАТ «НСТУ» «Полтавська регіональна дирекція Телерадіоканал “Лтава”, які відбулися у грудні 2014 року в Духовно-культурному центрі імені преподобного Паїсія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору міста Полтави. Обидві події дали змогу осягнути велич таланту художника з порушеннями слуху, його безмежну любов до своїх земляків, заглибитись у таємницю його творів (а вони дуже інформативні), відчути енергетику його картин. Таким чином Полтавщина відзначила 140-річчя від дня народження славетного земляка.
Пам’яті Григорія Ксьонза було присвячено і Всеукраїнську виставку творів живопису та графіки художників із вадами слуху з 15 областей «Світ, який почула душа», яка відбулась у грудні 2016-січні 2017 року.

ТВОРИ З ПЛЕНЕРУ «ШЛЯХАМИ ГРИГОРІЯ КСЬОНЗА» ВИСТАВЛЕНІ НА БЛАГОДІЙНІЙ ВИСТАВЦІ-ПРОДАЖУ

Завершальним етапом проекту із увічнення пам’яті майстра українського наївного живопису є встановлення пам’ятника Григорію Ксьонзу у Токарях – нещодавно художники разом з місцевими мешканцями та активними лохвичанами взяли участь у закладенні фундаменту під пам’ятник видатному земляку. З метою залучення сучасних художників до популяризації творчості митця у травні цього року на Полтавщині за підтримки Тараса Кутового відбувся перший Всеукраїнський пересувний художній пленер-конференція «ШЛЯХАМИ ГРИГОРІЯ КСЬОНЗА», у якому взяло участь 25 митців з Полтави, Миргорода, Пирятина, Києва, Одеси. Протягом пленерного тижня художники побували у місцях, пов’язаних із життям та творчістю митця: Миргороді, Великих Сорочинцях, Хомутці Миргородського району, с. Токарі Лохвицького району. Завершився пленер у м. Ромни Сумської області.
І тепер відкривається виставка з результатами цього унікального пленеру, адже деякі художники виконували у своїх сучасних техніках портрети мешканців Лохвиччини так, як це робив Григорій Ксьонз – на тлі осель, пейзажів, а самих людей – у національних костюмах (спеціально для позування охочі бути зображеними одягали автентичні старовинні однострої та прикраси з колекції Сергія Козлова). Благодійна виставка-продаж пленерних творів живопису та графіки має на меті не лише ознайомити полтавців з враженнями художників від подорожі шляхами Григорія Ксьонза, а й спрямована на збір коштів на спорудження пам’ятнику видатному представнику українського наївного мистецтва. Відкриття пам’ятника планується у вересні 2017 року.
Закликаємо небайдужих підтримати справу вшанування Григорія Ксьонза – придбати пленерні твори сучасних митців, які вже долучились до благодійної справи, подарувавши свої творчі доробки, і тим самим зробили перший внесок у зведення пам’ятника видатному українському художнику.

 

Сер
17
Чт
Екскурсія “Симон Петлюра і Патріарх Мстислав – видатні полтавці”
Сер 17 @ 15:30

Безкоштовна пішохідна навчально-методична екскурсія  Полтавою «Симон Петлюра і Патріарх Мстислав – видатні полтавці. Полтавський період Симона Петлюри».

Екскурсія проводиться для фахівців туристичної галузі, представників громадськості та полтавців, які цікавляться історичним минулим Полтавщини.
Про місце збору групи буде повідомлено додатково.
Зареєструватись на екскурсію потрібно до 14.08.2017 р. за тел. 0532 606-223

 Сер
19
Сб
IV фестиваль ножових майстрів @ Миргород
Сер 19 @ 10:00 – 19:00
IV фестиваль ножових майстрів @ Миргород | Миргород | Полтавська область | Україна

Кузня Петра запрошує всіх на IV Український Ковальський Фестиваль Ножових Майстрів!В програмі фестивалю:
– Кування сонячного годинника
– Колективне виготовлення ножа
– Майстер-класи ковалів ножарів
– Дитяча кузня
– Кування весілля
– Ярмарок майстрів
– Шабельний турнір реконструкторів
– Змагання лучників
– Метання ножів
– Благодійний аукціон

https://youtu.be/GHZe0U9lQH4

Масовий заплив Swim challenge: Chapaev escape @ Прирічний парк
Сер 19 @ 10:00

19 серпня о 10:40 у Прирічковому парку відбудеться відкриття запливу у відкритій воді “Swim challenge: Chapaev escape”. Взяти участь у ньому може кожен охочий. Заплив відбудеться на двох дистанціях – 375 м та 750 м, які стануть першим етапом спринт тріатлону та суперспринт тріатлону.

Учасники дистанції 375 м змагатимуться в категоріях: професіонали чоловіки, професіонали жінки, любителі чоловіки, любителі жінки. На дистанції 750 м – чоловіки та жінки.

Реєстрація учасників розпочнеться о 10:00, старт запливу – об 11:00. Участь у змаганні безкоштовна.ЕТНОФЕСТИВАЛЬ «ГЕЛОН-ФЕСТ»
Сер 19 @ 19:00

“Гелон-фест” – фестиваль класичної музики. Там можна буде послухати концерт Полтавського симфонічного оркестру, камерного оркестру. Подивитись на виступи заслуженого ансамблю пісні і танцю “Лтава” , артистів Полтавського академічного обласного українського музично – драматичного театру ім. Гоголя та артистів обласного академічного театру ляльок.

Також госі свята зможут взяти участь в різноманітних майстер – класах, переглянути презентації та взяти участь у конкурсах.
Полтавцям покажуть унікальне фаєр – шоу.

Варто зазначити, що охочих відвідати фестиваль везтимуть безкоштовно від Свято – Троїцької церкви о 16 : 00.

Схема проїзду до місця проведення фестивалю з Котельви

Схема доїзду маршрутними автобусами до селища Котельва

Розклад руху автобусів

Автостанція АС-1 (вул. Великотирнівська,7)
Полтава-Суми (через Котельву) – 07.50
Полтава-Котельва (лише в п’ятницю) – 15.15
Полтава-Суми (через Котельву) – 15.20
Полтава-Суми (через Котельву) – 18.00
ОРІЄНТОВНИЙ ЧАС В ДОРОЗІ – 1,5 ГОДИНИ.
Автостанція АС-4 (пл. Слави,5)

 

Маршрут Полтава-Котельва”:

05:55;06:25;06:50;07:25;07:55;08:25;09:05;09:25;10:35;11:10;11:45;12:15;12:45;13:15;13:45;14:35;15:00;15:25;15:55;16:35;17:15;17:45/

ОРІЄНТОВНИЙ ЧАС В ДОРОЗІ – 1,5 ГОДИНИ.

З МІСТА СУМИ ДО СМТ КОТЕЛЬВА:
З центральної автостанції (вул. Бандери, 40):
Суми-Полтава (через Котельву) – 07.20
Суми-Полтава (через Котельву) – 15.50
Суми-Полтава (через Котельву) – 17.20
ОРІЄНТОВНИЙ ЧАС В ДОРОЗІ – 2,5 ГОДИНИ.

З МІСТА ХАРКІВ ДО СМТ КОТЕЛЬВА:
З автовокзалу (Харків АС-2, вул. Суздальські Ряди, 12):
Харків-Котельва – 10.25
Харків-Котельва – 12.55
ОРІЄНТОВНИЙ ЧАС В ДОРОЗІ – 2,5 ГОДИНИ.

З СМТ КОТЕЛЬВА ДО С. БІЛЬСЬК:
З центральної автостанції (вул. Покровська,2):
Котельва-Більськ – 6.00
Котельва-Більськ – 10.20
Котельва-Більськ – 13.25
Котельва-Більськ – 18.30
ОРІЄНТОВНИЙ ЧАС В ДОРОЗІ – 20 ХВИЛИН.

Studio Ghibli Movie Nights @ Твій простір
Сер 19 @ 19:30

Мультфільми студії Гіблі просто неба.

19.08

19:30 – Принцеса Мононоке
21:00 – Мій сусід Тоторо

20.08

19:30 – Мандрівний замок
21:00 – Червона черепахаСер
20
Нд
Фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»
Сер 20 – Сер 24 all-day

Локації фестивалю будуть розташовані у Палаці культури і творчості Горішніх Плавнів, оздоровчому центрі «Горизонт», Марсовому полі та інших місцях.

ХІV Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі» у Горішніх Плавнях проходитиме з 20 по 24 серпня.

Учасниками цьогорічного фестивалю стануть колективи із Чехії, Польщі, Туреччини, Сербії, Північного Кіпру.


Також під час фестивалю будуть представлені колективи з України:

– зразковий ансамбль народного танцю «Сузір’я Дніпра» (м. Кременчук)

– володар Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Шукаємо таланти» (м. Полтава), дипломант І ступеня численних всеукраїнських та міжнародних фестивалів;

– а також колективи Палацу культури і творчості Горішніх Плавнів.

Відкриття фестивалю розпочнеться 20 серпня гала-концертом на Театральній площі. 21, 22 та 23 серпня відбудуться екскурсії для колективів та концерти учасників фестивалю у великій залі Палацу культури і творчості Горішніх Плавнів та оздоровчому центрі «Горизонт», Марсовому полі та інші. Про це повідомляє відділ культури, спорту і туризму.

Закриття фестивалю з традиційним гала-концертом та церемонією нагородження відбудеться 24 серпня та буде приурочене до Дня незалежності України.

LtavaLotusRush @ Картодром СТК "Лтава"
Сер 20 @ 07:00 – 18:00

Унікальна подія. На незнайомій трасі Ltavaring. Топпілоти України з тайматтак будуть намагатись в один день в рівних умовах показати кращий час на незнайомому для них автомобілі Lotus Elise S. Гума Hankook RS-3

[caption id="attachment_7536" align="aligncenter" width="950"]Lotus Elise S Lotus Elise S[/caption]

Формат 5+4+4

Перша спроба – 5 кіл – знайомство з автомобідем

Перша сесія – 4 кола – сума двох кращих кіл потрапляє в таблицю часу. Старт у випадковій послідовності.

Друга сесія – 4 кола – з врахуванням старту від повільного до швидкого за результатами першої сесії

Екскурсія “Лікарські трави Полтавщини” @ Полтавський дендропарк
Сер 20 @ 10:00

Проект #ГуляємоПолтавою запрошує Вас на нову авторську тематичну пішохідну екскурсію “Лікарські трави Полтавщини”, яка відбудеться 22 липня 2017 року о 10:00.

Екскурсія Лікарські трави Полтавщини

Ми:
-прогуляємося на свіжому повітрі Полтавським дендропарком;
-дізнаємося про найрізноманітніші лікарські трави та їх лікувальні властивості;
-побачимо рослини і дерева, які прикрашають наш край та разом пізнаємо історію нашого дендропарку.
ЗАПИС НА ЕКСКУРСІЮ по тел. – 099 982 11 19 – Ангеліна

Для довідки:
#ПолтавськийДендропарк – єдиний ландшафтний парк в межах міста Полтави, пам’ятник садово-паркового мистецтва України загальнодержавного значення.
Існуючий на місці поля Полтавської битви лісовий масив постраждав під час бойових дій Великої Вітчизняної війни в 1941 році і був вирубаний в ході лісозаготівель під час німецької окупації 1941-1943 рр., але 4 березня 1962 року Рада міністрів УРСР прийняла рішення про створення зразкових парків в обласних центрах республіки, відповідно до якого було передбачено створення дендрологічного парку в Полтаві. Закладка парку відбулася в квітні 1962 року в дні комуністичного суботника жителями міста (тільки за перші два дні, 13-14 квітня 1962 року було закладено 17 гектарів і в цих роботах брали участь 10 тисяч чоловік), у наступні роки також тривали посадки.
У створенні та поліпшенні парку активну участь брали співробітники і учні Полтавського сільськогосподарського інституту та Полтавського сільськогосподарського технікуму ім. А. С. Макаренка. У поповненні колекції рослин брали участь жителі Велико-Тирново (що брали участь в урочистих заходах у зв’язку з 800-річним ювілеєм Полтави в 1974 році).
27 липня 1977 року парк, який мав у той час площу 111 гектарів, отримав статус пам’ятника садово-паркового мистецтва республіканського значення.
У зв’язку з проведенням у вересні 1987 року Всесоюзного конкурсу парків, були проведені роботи по додатковому поліпшенню парку, після завершення яких 12 липня 1987 року, в День міста, відбулося офіційне відкриття оновленого ландшафтного парку. Загальна площа парку становить 140 гектарів.

Благодійна акція “Зберемо портфель дитині” @ Корпусний сад
Сер 20 @ 14:00 – 19:00

Полтавський Волонтерський центр Всеукраїнської Мережі “Community” запрошує вас долучитися до благодійної акції “Зберемо портфель дитині”, за результатами якої до Андріївської спеціальної ЗОШ-інтернату буде передано необхідне дітям канцелярське приладдя.
20 серпня в Корпусному саду нами буде організовано безліч розважальних локацій для дітей та дорослих з метою зібрати таке необхідне для учнів цього інтернату канцелярське приладдя та благодійні пожертви на його придбання .

Вишиванка Фест в Кременчуці @ Парк Миру, Кременчук
Сер 20 @ 15:00

Велике сімейне свято “Вишиванка Фест”.

День Незалежності України – найголовніше свято нашої Великої Країни!
Країни, яка саме сьогодні захищає свою Незалежність!
День Незалежності України – свято справжніх Патріотів!
Патріотів України! Патріотів Кременчука!
Кременчук – Серце України! Саме ми повинні показати нашу єдність!

Сімейний парад вишиванок
Улюблені Мультяшки
Святковий концерт
Дитяча дискотека
Живі скульптури
Повітряні кулькиПрезентація українського фільму “Червоний” @ Wizoria Колос
Сер 20 @ 18:00


Початок прес-конференції та автограф-сесії: 18:00
Початок сеансу: 19:00На Вас чекає:
– приїзд акторського складу фільму
– автограф та фотосесія
– унікальна можливість побачити фільм першими
Телефон для замовлення квитків: (095)-328-7777 РК Колос
Замовити китки онлайн: http://wizoria.com.ua/kolos/movie/?id=5966
Дивись українське кіно у Wizoria Колос!

https://youtu.be/0fP3uJz4xKU

Studio Ghibli Movie Nights @ Твій простір
Сер 20 @ 19:30

Мультфільми студії Гіблі просто неба.

19.08

19:30 – Принцеса Мононоке
21:00 – Мій сусід Тоторо

20.08

19:30 – Мандрівний замок
21:00 – Червона черепахаСер
22
Вт
Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно та телебачення «Веселка»
Сер 22 – Сер 25 all-day

В програмі фестивалю окрім перегляду конкурсних фільмів та фоторобіт, планується екскурсія на Сорочинський ярмарок, прогулянка на катері по Дніпру, участь у конкурсі вишиванок, ,а також відпочинок на Дніпрі.

В дні змагань будуть проводитись майстер – класи з фото та відео.

Костянтин Холодняк попередив кременчужан: “Якщо ви у ці святкові дні зустрінете молоду людину з фото або відеокамерою в футболці з логотипом фестивалю, не поспішайте відмовлятись від відеофотозйомки. Адже Ваш портрет зможе поїхати в різні куточки України, бо на фестиваль очікується приїзд делегації з 15 областей України.

У рамках фестивалю запланована також виставка фоторобіт юних фотографів, тематичні вечори тощо.

Підсумки фестивалю і нагородження переможців пройдуть в актовій залі Кременчуцького міського центру позашкільної освіти (колишня Станція юних техніків) по вул..Софіївська, 69-А 24 серпня о 21-00


Організатори запрошують мешканців Кременчука і гостей ознайомитись з творами юних кіно- та фотолюбителів.

Національний Сорочинський ярмарок 2017 @ Великі Сорочинці
Сер 22 – Сер 27 all-day

Національний Сорочинський ярмарок 2017 року відбудеться з 22 по 27 серпня традиційно в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області. Офіційне відкриття 22 серпня об 11.00. Урочистості з нагоди завершення роботи Національного Сорочинського ярмарку 2017 року – 27 серпня з 18.00. до 20.00. ( сцена садиби Хіврі)
Офіційне закриття Національного Сорочинського ярмарку 2017 року – 27 серпня о 21.00. на Головній сценіЦього року на ярмарку очікується справжній зорепад:

22.08.17 р.- ТІНА КАРОЛЬ
23.08.17 р. –ОЛЯ ПОЛЯКОВА
24.08.17 р. – ІРИНА БІЛИК
25.08.17 р. – гурт «ПАРА НОРМАЛЬНИХ»
26.08.17 р. – DZZIDZIO
27.08.17 р. – ОЛЕГ ВИННИК

 

 

 

 

Сер
23
Ср
Святковий концерт до Дня Незалежності @ Біла альтанка
Сер 23 @ 20:00
Сер
24
Чт
Патріотичний велопробіг «Я люблю Україну!» @ Краєзнавчий музей
Сер 24 @ 09:30 – 12:00

Маршрут: вул. Небесної Сотні – Корпусний сад – вул. Соборності – пл. Зигіна – вул. Маршала Бірюзова – вул. Великотирнівська – вул. Половка – с. Супрінвка

Патріотичний велопробіг «Я люблю Україну!» відбудеться в четверг, 24 серпня 2017 року, в рамках святкування Дня Незалежності, Дня Прапора та присвячений вихованню патріотичного почуття до своєї країни, символів України: прапора, герба та гімну, національної гордості, любові до рідного краю.

Головні завдання Велопробігу:
• виховання почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю;
• розвивати активну громадянську позицію щодо територіальної цілісності та єдності держави;
• пропаганда серед молоді здорового та активного способу життя;
• національно-патріотичне виховання молоді;
• набуття досвіду їзди на велосипеді;
• популяризація велоруху серед населення Полтави;
• налагодження контактів між учасниками Велопробігу.

Велопробіг «Вело Вишиванка»
Сер 24 @ 16:00

Маршрут: від парку Миру, по вул. Вадима Пугачова, проспекту Свободи, вулиці Ігоря Сердюка до площі Перемоги

Дрескод: вишиванка або одяг у кольорах Національного Прапору України і, звичайно ж, велосипед

Віковий ценз: вік учасників необмежений – запрошуються усі охочі

Сер
25
Пт
Тур «Сорочинський ярмарок + Гоголево»
Сер 25 all-day

Маршрут : Полтава – Гоголево (Національний музей-заповідник М.В.Гоголя, екскурсія з театралізацією) – Великі Сорочинці (Спасо-Преображенська церква, Сорочинський Ярмарок) – Полтава.
7.45 – збір групи
8.00 – виїзд з Полтави
9.30 – приїзд в Гоголево. Екскурсія з елементами театралізації в національному музеї-заповіднику М. Гоголя.
Музей відкритий до 175-річчя письменника. Садиба відтворена за фотографіями, малюнками, планами, листами та спогадами сучасників. Відновлений батьківський будинок і флігель з робочим кабінетом Гоголя, збереглися ставки, романтичний грот на березі і віковий сад. У відтворених інтер’єрах вітальні, їдальні і спалень розміщена експозиція, яка дає уявлення про гоголівську епоху, розповідає про життя і творчість письменника.
13.00 – приїзд у Великі Сорочинці. Відвідування Спасо-Преображенської церкви – одного із найкращого зразків церковної архітектури Лівобережної України початку XVIII століття. Весною1809 у Спасо-Преображенській церкві був охрещений Микола Гоголь. Церква відома як усипальня родини гетьманської родини Апостолів.
14.00- 17.00 Відвідування Сорочинського ярмарку. Концертна програма колективів учасників фестивалю. «Караоке у Сорочинцях» – конкурсно-ігрова програма. «Ярмарок розваг» – українські народні ігри та забави за участю гоголівських героїв.
17.00 – виїзд із Великих Сорочинців
19.00 – приїзд у Полтаву

Сер
26
Сб
Фестиваль «Золоті колоски Полтавщини» @ с. Салівка
Сер 26 @ 10:00

Фестиваль пройде під девізом «Хліб всьому голова».

Організатори обіцяють виступи фольклорних колективів, виїзну торгівлю, українську кухню, виставку-ярмарок виробів народних умільців, майстер-класи ковалів, дитячі розваги та атракціони, дискотеку під відкритим небом.

Для нас важлива Ваша думка

Top