Ви тут
Домашня > Фото та відео з подій > «Древо роду кобзарського» провели у Крячківці втретє

«Древо роду кобзарського» провели у Крячківці втретє

На Полтавщині відбулося свято української народної культури і пісні – Міжнародний фестиваль «Древо роду кобзарського». Його провели у селі Крячівка Гадяцького району. У фестивалі взяли участь відомі кобзарі України і світу – від Канади й Сполучених Штатів до Австралії.

Міжнародний Фестиваль «Древо роду кобзарського» провели у Крячківці втретє. Американські гості напівжартома порівнюють його із легендарним нині «Вудстоком». Кажуть: навіть переклад збігається: «вуд» – дерево, «сток» – родина, раса. Кобзарі – то не тільки тужливі пісні про сиву давнину, втрачену велич, героїку предків. Організатор і натхненник фесту Юрко Фединський каже: усі лірники були чудовими медіаторами, тобто тими, хто об’єднує суспільство, залагоджує конфлікти, налагоджує комунікацію за допомогою свого мистецтва.


На невеличкому сільському подвір’ї завдяки принципу відкритого мікрофону кожен міг взяти участь: заспівати, затанцювати, декламувати вірші, зіграти сценки абощо. Браян Долфін приїхав сюди із Нью-Йорку з банджо та репертуаром ковбойських і сучасних кантрі-пісень.

Браян вивчає етнічну музику як Штатів, так і України. Хоче написати наукову роботу про наших кобзарів. Заради цього менш, ніж за рік освоїв українську мову.

Мовознавець, пластун і кобзар із канадського міста Едмонтон Андрій Горняткевич дослідженню бандури та інших українських народних інструментів присвятив півжиття. Власноруч змайстрував бандуру (за його словами) з найавтентичнішим звучанням. Адже якщо в старовинних використовували жильні струни, кобзознавець застосовує схожий за властивостями нейлон.

У Крячківці діє центр-майстерня і школа із виробництва старовинних інструментів, з науковим підґрунтям, кресленнями і технічними засобами. Тут можна переглянути їх виставку на різних ступенях готовності.

Джерело

Для нас важлива Ваша думка

Top