Ви тут
Домашня > Ревізії та відгуки > Купальний сезон-2017: Чи готові полтавські пляжі?

Купальний сезон-2017: Чи готові полтавські пляжі?

Попри обіцянки міської влади, полтавські пляжі навряд чи можна визнати готовими до відкриття купального сезону

Зазвичай полтавці відкривають купальний сезон на травневі свята, але весна-2017 зіграла злий жарт з містянами. Сніг у квітні, морози у травні, а дні, коли стовпчик термометра піднімався вище +20°С, можна було перелічити по пальцям руки.

Під кінець травня сонце таки пригріло і містяни потягнулися відпочивати на живописні береги Ворскли. Полтавська влада оголосила про відкриття купального сезону 1 червня і пообіцяла впорядкувати чотири офіційні комунальні пляжі.

Найдальший пляж розташований на Дублянщині, вгору за течією Ворскли. Як виявилося, він повністю “окупований” приватними підприємцями, які розмістили торговельно-розважальні заклади прямо на пляжній території. Натомість вони слідкують за порядком на пляжі і облаштовують його.

На пляжі встановлені парасолі від сонця, є лави та кабінки для перевдягання, декілька вбиралень, сміттєві баки.

А ось з урнами для сміття не склалося, вздовж берега не було жодної, і щоб викинути сміття, відпочивальникам доведеться йти через весь пляж до баків (або викинути поруч на пісок, що люди и роблять).

Щодо рекультивації пляжного піску – один з підприємців зазначив, що земля суха і трактор не може її обробити, тож треба чекати дощу.

На пляжі відсутні обов’язкові фонтанчики з питною водою, замулений берег річки і невпорядковані спортивні майданчики.

Далі за течією річки розташований Октябрьський пляж. Тут всі “орендатори” відгородилися від комунального пляжу високими парканами і розвивають інфраструктуру для комфортного відпочинку тільки на власних територіях.

На відміну від Дублянщини, пляж намагались рекультивувати – територію переорали трактором, але не повністю.

Ближче до води залишилася чимала полоса бур’яну. Замулений та зарослий річковою рослинністю пляжний берег, скоріше, відлякує відпочивальників.

Сервіс на пляжі відсутній: вбиральні в жахливому стані, на весь пляж тільки дві справні кабінки для перевдягання, іржаві грибки для захисту від сонця пофарбовані на кшталт “аби відчепилися”, сміттєвих урн та фонтанчиків з водою немає.

Обладнання дитячого майданчику теж жахає.

Натомість варто відзначити “совковий” ландшафтний дизайн. Комусь прийшла в голову ідея побілити вапном всі тополі на пляжній території. Та для чого це робилося – лишається загадкою.

Власники торговельних точок взагалі ще навіть не думають відкриватися через невелику кількість “клієнтів”.

Біля мосту, в районі Південного вокзалу, розташовані два пляжі – Перший і Другий міські пляжі.

Однак пляжами їх назвати важко – практично вся берегова лінія заросла деревами та очеретом, залишаючи відпочивальникам все менші ділянки для доступу до річки. Мало того – на саму територію пляжу активно наступає тополя. Ці дерева попроростали майже повсюди.

Перший міський пляж обладнаний і пристойними лавками, і кабінками для перевдягання (хоча в деяких з них досить важко сховатися від стороннього погляду), і урнами для сміття, і грибками від сонця, на яких фарбою, від руки, написаний телефонний номер рятувальників.

А ось далі, на Другому пляжі, все в жахливому стані – іржаві конструкції грибків, розтрощені лавки, туалети для любителів гострих відчуттів. Цегляна стінка єдиної кабінки для перевдягання вщент розтрощена, а цеглу, вочевидь, “позичив” хтось з місцевих – в господарстві це потрібніше, ніж на міському пляжі.

Від фонтанчика з водою залишилася тільки іржава конструкція, яку дивом ще не здали на металобрухт “спритні” полтавці.

Можна зазначити, що готовність міських пляжів у Полтаві до відкриття купального сезону під великим питанням. Подивимося, про що відрапортує 1 червня міська влада.

Сергій Колодій

Джерело

Для нас важлива Ваша думка

Top