Ви тут
Домашня > Туристичні Новини > Миргородській водолікарні бути!

Миргородській водолікарні бути!

Так вирішили  учасники робочої наради, що відбулася у Миргородському краєзнавчому музеї. З конкретними ідеями та напрацюваннями щодо відновлення історичної пам’ятки миргородської водогрязелікарні, збудованої на території курорту земським архітектором Опанасом Сластіоном, в місто приїхали активісти проекту “Школи Лохвицького земства” на чолі з Ольгою Герасим’юк.

Миргородська водолікарня
Команда однодумців: архітектори, історики, економісти вивчили технічні та економічні характеристики майбутньої пам’ятки українського модерну, що має стати домінантою у комплексній роботі Проекту. Зібрані документи дають зелене світло для того, щоб почати відбудову споруди. Завдання влади та громадськості вирішити шляхи фінансування будівництва цієї історичної, а в перспективі і туристичної візитівки міста-курорту, – зазначив міський голова Сергій Соломаха.
logoДовідково: У Миргороді Опанас Сластіон спроектував славетну водолікарню, яка тривалий час була символом міста. Проте у 80- х роках її розібрали. Її силует нині є елементом символіки «Миргородкурорту», колись був зображений на етикетці води «Миргородська», але з часом звідти зник. Активісти закликають зберегти вцілілі будівлі відновити їх та нарешті надати унікальним школам статус пам’ятника архітектури національного значення.

 Джерело

Для нас важлива Ваша думка

Top