Ви тут
Домашня > Туристичні маршрути > Автомобільні маршрути > Автомобільний маршрут Гоголівська Полтавщина

Автомобільний маршрут Гоголівська Полтавщина

Побачити сільську Україну в усьому її національному колориті, такою, як ми уявляємо її собі за творами Миколи Гоголя можна за два дні простої автомобільної подорожі Полтавщиною. Містична Диканька і веселий Миргород, ярмаркові Великі Сорочинці і рідна письменнику Яновщина (Гоголеве), – всі ці місця пов’язані між собою життям і творчістю великого Гоголя. Маршрут прокладено лише асфальтовими дорогами, які зазвичай підтримуються в належному стані.

x_1f7a440cА. Решетилівка – один з центрів народних промислів Полтавщини. В майстерні художніх виробів можна придбати за ціною виробника самоткану вишиванку або гобелен з полтавськими візерунками. Решетилівські килими називають полтавським дивом – витончені малюнки і магічні орнаменти з квітів і листя, що вільно стеляться по світлому полю, м’які переливи пастельних, сірувато-блакитних відтінків, які поєднуються з невеликою кількістю зелених, вишневих, червоних та жовтих кольорів, створюють композиції, що тішать очі й зігрівають душу.

B. Садиба Закревських в Березовій Рудці, заснована Йосипом Закревським, генеральним бунчужним війська Запорізького,  зберігає таємницю кохання Тараса Шевченка до Ганни Закревської, дружини власника садиби Платона Закревського. Крім великого палацу, побудованого в стилі необароко, і чудового парку площею 45 га, в селі зберігся унікальний храм-піраміда в єгипетському стилі. Таку незвичайну форму обрав для родової гробниці Ігнатій Закревський, масон і шанувальник єгипетської культури.

piryatin_bashnyaB. Пирятин. Ефектна водонапорна башта, біля якої відбувались зйомки культового радянського фільму “Королева бензоколонки” – одна з родзинок Пирятина. Собор Різдва Богородиці в центрі міста, побудований в стилі українського бароко, – найцінніша історико-архітектурна і релігійна пам’ятка древнього Пирятина, який вперше згадується у Лаврентіївському літописі під 1155 роком. Довкола походження назви Пирятина існує декілька гіпотез. Найвірогіднішою вважається версія філолога Олексія Соболевського, згідно з якою вона походить від слова «Пирят», скороченого варіанту імені київського боярина Пирогоста, який володів поселенням у районі сучасного Пирятина у 11 — 12 століттях

C. Велика Круча. Живе пиво, зварене в першій в Україні приватній броварні-ресторані “Велика Круча”, зазвичай не залишає байдужими найвибагливіших гурманів. Поряд знаходиться художній салон та столітня башта на місці маєтку етнографа Олексія Стороженка. Поряд розташовано готель і панорамний майданчик з видом на річку Удай. Прогулюючись парком та квітучим схилом Кручі, пропонуємо спуститися крутою стежкою до джерела, що б’є з–під кручі й напитися прохолодної навіть у спекотний літній день води.

D. Мгар. Мгарський Спасо-Преображенський монастир під Лубнами знаменитий чудовою барочною архітектурою з багатим і не завжди канонічним декором. Монахи прихильно ставляться до звичайних туристів. Тут можна придбати екологічно чисті продукти, виготовлені в монастирі: хліб, мед, квас та чай з цілющих мгарських трав. Найкращий вид на архітектурний комплекс монастиря відкривається з Кургану скорботи на Зажур-горі, де встановлено Мгарський дзвін в пам’ять про жертви Голодомору. Це перший пам’ятник жертвам Голодомору в Україні.

23048115F. Миргород. “Не той тепер Миргород…” написав колись Павло Тичина. Дійсно, це вже не просто звичайний бальнеологічний курорт радянського штибу, а справжній туристичний центр. Саме тут розпочинаються “гоголівські” місця. Прогуляйтесь курортним парком, скуштуйте мінеральної водички, перегляньте галерею гоголівських героїв навколо знаменитої Миргородської калюжі (центрального ставка), повечеряйте в одному з місцевих ресторанів і залишайтесь на ніч. Знайти місце в готелі в Миргороді не проблема.

450px-Cerkva_v_SorochintsahG. Великі Сорочинці. Звісно найкраще сюди потрапити в передостанні вихідні серпня, коли вирує всесвітньо прославлений Гоголем “Сорочинський Ярмарок”. Але й в інші дні тут можна не лише прогулятись ярмарковим полем з макетами хат і млинів, а й відвідати будинок, де з’явився на світ майбутній літературний геній, оглянути церкву Преображення Господнього, в якій його хрестили, і поряд з якою похований гетьман Данило Апостол. Для допитливих працює з Великосорочинський літературно-меморіального музей Миколи Васильовича Гоголя.

11905_264009247064356_838220695_nH. Гоголеве. Купчин, Купчинський, Яновщина, Василівка – так в різні часи називалось рідне село Миколи Гоголя, в якому зберігся маєток його батьків Гоголів-Яновських. Серед неповторної української природи, стоїть одноповерховий будинок з чотирма дерев’яними колонами, поруч із ним – невеликий флігель. У цьому мальовничому куточку пройшли дитячі та юнацькі роки Миколи Гоголя, тут він відкрив світ, сповнений зворушливих, сумних і веселих легенд, поетичної фантазії. Музей-заповідник являє собою комплекс архітектурних і ландшафтно-природних об’єктів, що дають уявлення про епоху, в якій жив письменник: батьківський будинок, флігель, парк-сад із малими архітектурними формами, ставки, могила батьків М. В. Гоголя.

I. ДиканькаТри древніх дуба, церква-ротонда і тріумфальна арка – все, що залишилось від маєтку генерального писаря Василя Кочубея в Диканці. Але гоголівський дух тут відчувається найсильніше. Адже саме в Диканці письменник оселив своїх найколоритніших героїв: красуню Оксану, коваля Вакулу, відьму Солоху з “Вечорів на хуторі біля Диканьки”. Не забудьте відвідати Миколаївську церкву, в підвалі якої влаштовано родинну усипальницю-склеп Кочубеїв і до якої ходила пішки мати письменника молитись щоб Господь подарував їй дитину. Якщо ж потрапите сюди на початку травня, то обов’язково завітайте до унікального бузкового гаю.

S7300995J. ОпішняСело на мальовничих пагорбах вздовж правого берега Ворскли багато століть відоме як столиця українського гончарства. Опішнянські миски й глечики вирізняються характерним кольором глини і розписом натуральними фарбами. В експозиції Національного музею-заповідника гончарства представлені кращі роботи українських майстрів. Якщо потрапите сюди в червні, то радимо відвідати щорічний фестиваль гончарного мистецтва “Здвиг”.

Top